درباره‌ی من
ر. محمودی  - 1358

در سال 1381 از دانشگاه شهید بهشتی – و با مدرک لیسانس مدیریت – فارغ‌التحصیل شدم. و از آن تاریخ به بعد مشغول خودآموزی بوده‌ام: خودآموزی زبان (ابتدا زبان انگلیسی و در حال حاضر زبان آلمانی)، خودآموزی فلسفه، جامعه‌شناسی و ... . تا حدی که الان به جرات می‌توانم بگویم دکترای خودآموزی دارم. اگر هم این رشته در کل دنیا وجود نداشته باشد باکی نیست!

مهمترین کاری که در ده سال اخیر کرده‌ام ترجمه بوده‌است. از انگلیسی به فارسی. ابتدا مدیریت، سیاست و سپس دین ترجمه می‌کردم. از آن دوران قراردادی بی‌سرانجام با علمی فرهنگی به جای ماند (آنها کتاب را چاپ نکردند) و ترجمه‌ای نصفه-نیمه به سفارش نشر هرمس (که من خودم در وسط راه منصرف شدم!). 

پنج-شش سالی است که به سراغ فلسفه آمده‌ام. مشخصا فلسفه‌ی علم و پراگماتیسم آمریکایی. یکی دو کتاب از ریچارد رورتی ترجمه کرده‌ام که یکی از آنها مقدمات انتشارش فراهم شده است. دیگری را نمی‌دانم می‌شود منتشر کرد یا خیر...
در حال حاضر هم عمدتا به ترجمه‌ی کتابی در باب پراگماتیسم مشغولم. که از پراگماتیست‌های کلاسیک شروع می‌کند و به معاصران می‌رسد. امیدوارم بتوانم تا انتهای سال 95 ترجمه‌اش را به پایان ببرم. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر